Nasz sklep korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze sklepu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej w Polityce cookies.

zamknij

Skóra wrażliwa i atopowa

 

Skóra wrażliwa i atopowa są zmorą naszych czasów. Dotyka zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci.  Na wrażliwość skóry cierpi 1/3 osób dorosłych, a 15% dzieci dotkniętych jest AZS.

Osoby z wrażliwą i atopową skórą skarżą się na takie dolegliwości jak: rumień, szczypanie, pieczenie, u osób z atopowym zapaleniem skóry dochodzi do tego świąd, ból i zmiany skórne.

 

Skóra wrażliwa

Nasza skóra składa się z trzech podstawowych warstw: naskórka, skóry właściwej oraz warstwy podskórnej. Naskórek, czyli zewnętrzna warstwa naszej skóry pełni funkcję ochronną – chroni skórę przed nadmierną utratą wody. W przypadku skóry wrażliwej naskórek posiada zaburzoną funkcję ochronną. Przez to skóra szybciej się odwadnia, a przenikanie czynników potencjalnie drażniących do jej głębszych warstw staje się łatwiejsze.

 

Najczęstszą przyczyną wrażliwości skóry są czynniki wewnętrzne oraz zewnętrzne, które wpływają niekorzystnie na stan skóry. Zaliczają się do nich: nadmierny stres, nerwowość, występujące choroby, nieodpowiednia pielęgnacja, zmiany temperatur, klimatyzowane pomieszczenia czy niezdrowy styl życia.

 

Skóra atopowa

Przyczyną Atopowego Zapalenia Skóry (AZS) jest podłoże genetyczne - zmiany powodowane są nieprawidłową reakcję organizmu w odpowiedzi na kontakt z alergenem. Nawet niewielka dawka alergenu może sprawić, że organizm osoby dotkniętej AZS zacznie produkować nadmierną ilość przeciwciał i pojawi się nadmierne pobudzenie organizmu w kierunku reakcji alergicznej.

AZS ma charakter przewlekły. U osób dotkniętych AZS mogą wystąpić zarówno okresy zaostrzeń, jak i remisji (wyciszenia) objawów.

 

Jakie są objawy AZS?

 

U niemowląt do najczęstszych objawów należą czerwonawe plamy z przesuszoną powierzchnią skóry. Zmiany mogą przybierać także formę strupków. Towarzyszą im: swędzenie, zaczerwienienie, przesuszenie oraz łuszczący się nabłonek na owłosionej skórze głowy, czole oraz na policzkach, gdzie zmiany te są także pierwszą oznaką alergii pokarmowej.

U starszych dzieci zmiany zlokalizowane są najczęściej w zgięciach łokciowych i podkolanowych, a także na karku, okolicach nadgarstków, a także na grzbiecie dłoni. Sporadycznie pojawiają się na dekolcie.

 

Osoby dorosłe zwykle doświadczają objawów AZS w podobnych lokalizacjach jak dzieci. Dodatkowo mogą wystąpić zmiany w okolicach intymnych oraz na powierzchni grzbietowej rąk. W czasie zaostrzenia choroby skóra staje się zaogniona, a na jej powierzchni tworzy się drobna, czerwona wysypka. Często towarzyszy temu świąd i suchość skóry powodujące ogromną chęć drapania, co tylko pogarsza stan skóry. Podrapane miejsca łatwiej ulegają zakażeniom bakteryjnym, pojawiają się infekcje i pogłębiają się stany zapalne.

Jak dbać o skórę wrażliwą i atopową?

 

W pielęgnacji skóry wrażliwej i atopowej najbardziej zależy nam na złagodzeniu objawów: suchości, pieczenia, zaczerwienienia i świądu. Dlatego kosmetyki przeznaczone do tego rodzaju skóry powinny być delikatne, posiadać neutralne pH, nie powinny zawierać alkoholu, substancji zapachowych, barwników, silnych detergentów i środków konserwujących.

 

Kosmetyki dedykowane skórze atopowej, nie powinny zawierać substancji zapachowych (Parfum), a ich korzystne właściwości powinny zostać udowodnione w badaniach u osób ze skłonnością do alergii, atopii.

 

Skuteczność potwierdzona badaniami

 

Wszystkie kosmetyki Liluko przebadane zostały w kierunku skóry atopowej i wrażliwej.

Aż 3 na 4 osoby potwierdzają następujące działanie LILUKO zaledwie po 3 tygodniach stosowania:

 

·           Ograniczenie łuszczenia się suchej skóry

·           Wspomożenie procesu regeneracji skóry

·           Zdolność do redukowania uczucia świądu i pieczenia

·           Zmniejszenie chęci drapania

·           Działanie kojące, pielęgnujące, nawilżające

·           Redukcję podrażnień i zaczerwienienia

 

Codzienna pielęgnacja skóry atopowej i wrażliwej z LILUKO

 

1.         Delikatne oczyszczanie

W ciągu dnia skóra gromadzi na swojej powierzchni pot, sebum, martwe komórki i zanieczyszczenia, które mogą podrażniać Twoją skórę, dlatego w celu oczyszczenia skóry wybierz tonik daily skin routine, który oczyści, nawilży i ukoi Twoją reaktywną skórę.

 

2.       Zadbaj o odpowiednie nawilżenie w ciągu dnia

Zregeneruj delikatną barierę ochronną skóry, stosując nawilżające i odżywcze kosmetyki dedykowane skórze wrażliwej. Wybierz odpowiedni krem, koniecznie z wysokim filtrem SPF, który po aplikacji nie szczypie, nie piecze i nie powoduje zaczerwienienia.

W ciągu dnia, dla natychmiastowego ukojenia skóry zastosuj mgiełkę queen of mist, która nawilży, uspokoi Twoją zestresowaną skórę i ochroni ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

 

3.       Obudż się z ukojoną skórą

Przed snem pomóż swojej skórze się zregenerować. Zastosuj serum anti-aging therapy i niech nazwa naszego serum Cię nie zmyli. Nasze serum posiada najwyższe stężenie składników aktywnych, dzięki czemu zapewni Ci wielowymiarową odnowę skóry. Zredukuje szorstkość, zaczerwienienie i łuszczenie się suchej skóry, dotleni i nawilży, wyrówna koloryt.

 

Jeżeli zależy ci na delikatnej i skutecznej pielęgnacji skóry Twojego dziecka poznaj serię mama i dziecko opracowaną z myślą o delikatnej skórze naszych pociech.

Nasz Baby & Kids Skin Protect zaopiekuje się skórą Twojego maluszka. Nie tylko delikatnie oczyści, ale również wspomoże proces regeneracji skóry. Dzięki kojącym i regenerującym właściwościom złagodzi podrażnienia, zaczerwienienie, łuszczenie się suchej skory. Łagodzące i kojące działanie zmniejszą uczucia swędzenia i pieczenia, a tym samym chęć drapania zmienionych miejsc.